fbpx

Drukarnia 3D – w czym możemy Ci pomóc w kontekście Twojego druku 3D?

profesjonalna drukarnia 3D

Drukarnia 3D – w czym możemy Ci pomóc w kontekście Twojego druku 3D?

Wiele osób promuję wizję domowego druku 3D. W Internecie możemy znaleźć sporo tutoriali i wskazówek jak skutecznie wykorzystywać drukarkę 3D w warunkach domowych. Czy jednak wszystkie projekty wydruku 3D można wykonać w domu? Kiedy należy skorzystać z usług profesjonalnej drukarni 3D, a kiedy można wykonać druk 3D samodzielnie? W dzisiejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie. Zapraszamy do lektury!

Czy domowy druk 3D jest w stanie wykonać każdy wydruk 3D?

 

Odpowiedź na to pytanie jest oczywiście niejednoznaczna i zawiera się w dwóch znanych wszystkim słowach – to zależy. Najważniejszą kwestią w domowym druku 3D jest doświadczenie osoby, która będzie go wykonywała. Osoby, które wykonują druk 3D na co dzień są w stanie określić najważniejsze kwestie, o które należy zadbać by uzyskać wysokiej jakości wydruk 3D takie jak: ustawienie prędkości wydruku 3D, właściwy dobór materiałów niezbędnych do jego wykonania, a także pozostałych ustawień parametrów drukarki 3D.

Oczywiście sama wiedza, o ile istotna i krytyczna do wykonania druku 3D, to również sprzęt jakim dysponujemy w domu nie pozostaje bez wpływu na finalną jakość druku 3D. Tak więc domowe i niedrogie drukarki 3D mogą mieć ograniczenia zarówno w prędkości i dokładności wydruku 3D jak i najczęściej w obszarze pola roboczego na którym mogą wykonywać druk 3D. Często rozwiązaniem na ten problem w wypadku większych obiektów jest ich podział na mniejsze komponenty, wydruk 3D a następnie połączenie ich na przykład przy pomocy kleju lub innego spoiwa. Takie łączenie ma oczywiście swoje ograniczenia np. w zakresie odporności na siły fizyczne.

W takiej sytuacji drukarnia 3D wydaje się dobrym wyborem, gdyż dysponuje szerokim zapleczem technologicznym i parkiem maszyn umożlwiającym druk 3D nawet bardzo dużych elementów, które następnie mogą być w dowolny sposób obrabiane.

Zobacz więcej   Wydruk 3D ze zdjęcia – czy da się wycenić druk 3D na podstawie fotografii przedmiotu?

 

Kiedy profesjonalna drukarnia 3D powinna się zająć Twoim projektem druku 3D?


Decyzja o skorzystaniu z usług profesjonalnej drukarni 3D powinna być oparta o kilka czynników. Pierwszą z nich jest z pewnością chęć uzyskania wysokiej jakości wydruku 3D. Domowy wydruk 3D jest najczęściej obarczony ryzykiem niskiej jakości druku 3D. Drukarnia 3D posiada odpowiednie doświadczenie w zakresie wykonywania nawet bardzo skomplikowanych projektów wydruków 3D i na tej podstawie jest w stanie podejmować się praktycznie każdego zlecenia.

Dodatkowo profesjonalna drukarnia 3D posiada pracowników, którzy są w stanie na podstawie własnego doświadczenia doradzić zarówno technologię wydruku 3D jak i materiał, którego należy użyć w celu wykonania najlepszego, możliwego projektu do druku 3D.

 

Zalety skorzystania z usług profesjonalnej drukarni 3D

 

Podstawową zaletą skorzystania z usług profesjonalnej drukarni 3D takiej jak Plastcore jest obniżenie ryzyka w zakresie niskiej jakości druku 3D. Domowy druk 3D może być oczywiście wysokiej jakości, niemniej w zależności od klasy drukarki 3D – jej osiągniecie może być problematyczne. To samo dotyczy umiejętności samego operatora. W wypadku domowego druku 3D, gdy nie jest on głównym zajęciem, możliwość pogłębiania wiedzy jest ograniczone zarówno czasowo jak i poprzez brak codziennego kontaktu z tą technologią.

druk 3d cena

Profesjonalna drukarnia 3D posiada nie tylko odpowiedniej jakości zaplecze sprzętowe w postaci wysokiej jakości drukarki 3D. Jej największą wartością jest know how, który pozwala na efektywne wykonywanie wysokiej jakości wydruków 3D przy minimalizacji ryzyk związanych z wykonywaniem nawet najbardziej skomplikowanych projektów do druku 3D.

 

Podsumowanie – drukarnia 3D – w czym możemy Ci pomóc w kontekście Twojego druku 3D?

 

Podsumowując, drukarnia 3D znajduje zastosowanie przede wszystkim w obszarze profesjonalnego druku 3D. Skomplikowane projekty do druku 3D lub szczególne wymagania dotyczące trwałości lub określonych właściwości fizycznych to miejsce, gdzie zastosowanie powinna znaleźć współpraca z profesjonalną drukarnią 3D. Wykorzystanie takiej firmy, zmniejsza nam ryzyko nieudanego druku 3D lub długotrwałych prób prowadzących do zachowania możliwie najwyższej jakości przygotowanego projektu druku 3D.

Zobacz więcej   Jak działa druk 3D? Jak pracuje drukarka 3D ?

Zapraszamy do zapoznania się z możliwościami profesjonalnego druku 3D w drukarni 3D Plastcore. Sprawdź czy Twój druk 3D wymaga profesjonalnego podejścia do projektu i co możemy dla Ciebie zrobić!

Brak Komentarzy

Przepraszamy, komentowanie niedostępne